Your address will show here +12 34 56 78
The Swings...

Vocal quartet The Swings…
The Swings is a Czech vocal group featuring multi-part jazz vocal harmonies inspired by the Golden Era of swing and mainstream jazz.
Members of the groups are influenced and inspired mainly by American vocal groups such as The Mills Brothers, The Ink Spots, Golden Gate Quartet, The Modernaires and others…

 

 

 

The Swings
Petr Hanzlík/Petr Jindra/Pavel Švestka/Jiří Hruška

Známé pražské vokální kvarteto představuje originální a v Čechách ojedinělý druh hudebí zábavy – stylový vícehlasý zpěv inspirovaný klasickým jazzem 30. – 60. let.
Živá, zábavná a zároveň profesionální a kultivovaná vystoupení The Swings nabízí českou i americkou swingovou klasiku v originálních aranžmá.


Pánové vystupují buď jako samostatné  kvarteto (v doprovodu vlastní kytary a houslí) anebo s doprovodným bandem (klavír, kontrabas, kytara, bicí, saxofon).


The Swings také disponují vlastními aranžmá pro klasický big band a jako hosté velkých swingových orchestrů.

 

The Swings hrají a zpívají od roku 1991, v současné sestavě pak od roku 2002. 

Petr Hanzlík

Kapelník kvarteta; zpěvák, skladatel a aranžér, hudební producent, dramaturg, režisér… Svůj život dělí mezi výkonné hudebnictví a organizaci kulturního života. V nehudebním životě pracuje jako terapeut.

 

Další kapely a projekty:

DayDream Band

Domácí výroba aneb Pecky všecky

agentura Blue Season Art Agency

neziskové sdružení  Setkání s hudbou z.s.

 

www.petrhanzlik.com

Petr Jindra

Zpěvák a kytarista – a zdaleka nejen swingový! Člen  několika rockových formací a po mnoho let také legendárního souboru Linha Singers… Také on má intenzivní nehudení život – spoustu času tráví na ledě jako “skillcoach” čili individuální hokejový trenér!

 

Další kapely a projekty:

Milostná předehra

Nikdy nevytažená čísla

Linha Singers

 

 

 

 

Pavel Švestka

Houslista a zpěvák s výrazným stylovým záběrem! Je “doma” ve swingu, stejně jako ve folk-rocku a irské hudbě. Kromě toho je členem  operního sboru Národního divadla…

 

Další kapely a projekty:

Blue Star Václava Marka

Shannon

Navostro

Jiří Hruška

Jediný člen kvarteta vzdělaný v klasickém zpěvu. Kromě užitečné záliby ve swingové hudbě je sólistou Opery ND a zástupcem ředitele na ZUŠ Petřiny…

 

Další kapely a projekty:

Opera Národního divadla

 

www.narodni-divadlo.cz